Ruda Śląska

Statystyki ofert deweloperów
w Rudzie Śląskiej

Przegląd

Aktualny stan ofert deweloperów w wybranym zakresie: ile lokali jest w sprzedaży, za ile i kto je wystawia. Ceny liczone z poszczególnych lokali. Kafel z ikoną mapy = metryka mapy.

Inwestycje
4

Ceny

Za ile deweloperzy wystawiają lokale w wybranym zakresie i kto ma ich najwięcej - ceny w czasie, liczba ofert największych deweloperów, koncentracja rynku, a niżej rozkład cen i widełki liczone z cen poszczególnych aktywnych ofert.

Cena za m² mieszkania w Rudzie Śląskiej

8 000 zł/m²0,0 % kw/kw−1,8 % r/r
listopad 2026 · 201 ofert
−1,8 %
Źródło: Oferty deweloperów w bazie Deweloperucha (rynek pierwotny)

Oferty mieszkań według dewelopera w Rudzie Śląskiej

201 ofert−2,0 % kw/kw+204,5 % r/r
Wszystkie oferty · listopad 2026
+204,5 %
Źródło: Oferty deweloperów w bazie Deweloperucha (rynek pierwotny)

Koncentracja rynku

2 z 3
deweloperów ma połowę z 201 aktywnych ofert · stan na 3 lis 2026
największy: 47,3 %pozostałych 1: 24,9 %
OfertyUdział
  1. 1.Dombud S.A.1 inwestycja9547,3 %
  2. 2.Platforma Mieszkaniowa2 inwestycje5627,9 %
  3. 3.Bert Invest Sp. z o.o.1 inwestycja5024,9 %
Źródło: Oferty deweloperów w bazie Deweloperucha (rynek pierwotny)

Rozkład cen ofert

8 000 zł/m²
mediana · połowa ofert 7 855–9 963 zł/m²
Źródło: Oferty deweloperów w bazie Deweloperucha, stan na 3 lis 2026

Widełki ceny za m² wg metrażu

8 000 zł/m²
mediana wszystkich ofert · połowa ofert 7 855–9 963 zł/m² · 201 ofert
do 30 m²0 ofert
za mało ofert
30–40 m²42 oferty
8 100–10 732 zł/m²
40–50 m²64 oferty
7 855–8 300 zł/m²
50–60 m²34 oferty
7 856–9 200 zł/m²
60–70 m²42 oferty
7 844–7 921 zł/m²
70–80 m²5 ofert
9 987–10 739 zł/m²
80–90 m²8 ofert
10 284–10 688 zł/m²
90–100 m²2 oferty
za mało ofert
100–110 m²0 ofert
za mało ofert
110–120 m²0 ofert
za mało ofert
120–130 m²0 ofert
za mało ofert
130–140 m²2 oferty
za mało ofert
140–150 m²1 oferta
za mało ofert
150+ m²1 oferta
za mało ofert
  • Połowa ofert (25–75 %)
  • Mediana
Źródło: Oferty deweloperów w bazie Deweloperucha, stan na 3 lis 2026

Tempo sprzedaży

Ile lokali deweloperzy sprzedają w wybranym zakresie i jak szybko - ta sama metoda co na stronach deweloperów i inwestycji: sprzedaż = lokal, który zniknął z oferty, a powrót lokalu ją odejmuje. Gdy z oferty inwestycji naraz znika prawie wszystko (co najmniej 5 lokali i 80% oferty) albo naraz wraca do niej prawie cała oferta lub co najmniej 10 lokali, to wycofanie z serwisów i powrót, a nie sprzedaż: nie liczymy ani zniknięć tych lokali, ani ich powrotów. Nowe lokale w ofercie (etapy i pojedyncze wystawienia) nie zaniżają tempa.

Sprzedane (12 mies.)
91lokali
netto, po powrotach
Tempo sprzedaży
7,6/ mies.
lokali miesięcznie
Czas wyprzedaży
~27 mies.
ok. styczeń 2029
Mediana sprzedaży
—
za mało sprzedanych lokali

Sprzedaż netto miesięcznie

91 lokali
ostatnie 12 mies.: lis 2025 – paź 2026 · netto, po powrotach
razem 97
Źródło: oferty deweloperów w bazie Deweloperucha. Dane przedstawione na wykresie pochodzą z publicznie dostępnych źródeł, dlatego nie odpowiadamy za ich poprawność, kompletność ani aktualność.

Metraż

Jakie lokale są w ofercie w wybranym zakresie: liczba aktywnych ofert w każdej klasie metrażu (te same klasy co w widełkach ceny za m²).

Rozkład metrażu

48,8 m²
mediana · połowa ofert 42,3–60,8 m²
Źródło: Oferty deweloperów w bazie Deweloperucha, stan na 3 lis 2026

Dzielnice

Porównanie w obrębie miasta na dziś: za ile deweloperzy wystawiają lokale w dzielnicy (z cen poszczególnych lokali) i ile ofert jest w sprzedaży. Ranking na górze kolumny sortuje te same dzielnice po aktywnej metryce.

Cena za m² i liczba ofert wg dzielnicy

Brak ofert z dzielnicą w tym zakresie.
Źródło: Oferty deweloperów w bazie Deweloperucha (rynek pierwotny)