Ogłoszenia mieszkań na portalach
w Polsce

Zielona Platforma - Polska

28.10.2026 - mieszkania sprzedaż: 153 608 ofert

1D:
+379
1M:
+2472
1R:
-265
Deweloperuch Face
Źródło: Zielona Platforma

Niebieski Portal - Polska

28.10.2026 - mieszkania sprzedaż: 42 703 ofert

1D:
+392
1M:
+445
1R:
-6422
Deweloperuch Face
Źródło: Niebieski Portal

Zielona Platforma - Polska

28.10.2026 - mieszkania wynajem: 25 976 ofert

1D:
+38
1M:
-1534
1R:
-1216
Deweloperuch Face
Źródło: Zielona Platforma

Niebieski Portal - Polska

28.10.2026 - mieszkania wynajem: 39 403 ofert

1D:
+51
1M:
-6173
1R:
+240
Deweloperuch Face
Źródło: Niebieski Portal

Informacje o danych

Wykresy prezentują historyczną liczbę ogłoszeń nieruchomości na popularnych portalach ogłoszeniowych w Polsce. Dane obejmują zarówno rynek wynajmu jak i sprzedaży mieszkań.

Ogłoszenia mieszkań w miastach - zmiana kw/kw i r/r

Liczba aktywnych ogłoszeń w ostatnim pomiarze () na obu portalach, osobno dla sprzedaży i wynajmu, ze zmianą względem pomiaru sprzed kwartału (kw/kw) i sprzed roku (r/r).

RegionZielona Platforma - sprzedażNiebieski Portal - sprzedażZielona Platforma - wynajemNiebieski Portal - wynajem
Liczbakw/kwr/rLiczbakw/kwr/rLiczbakw/kwr/rLiczbakw/kwr/r
Polska153 608+1,5%-0,2%42 703+4,0%-13,1%25 976+11,0%-4,5%39 403+4,4%+0,6%
Top 6 miast68 585+2,7%+6,8%12 845+5,6%-15,5%16 984+16,8%-0,6%17 871+14,0%-0,5%
Warszawa20 238+0,9%+2,8%4394+11,9%-15,1%7622+19,9%-1,0%6646+27,3%-1,7%
Kraków14 439+9,9%+12,2%2444+5,9%-12,0%3275+14,2%+18,5%3868+8,6%+17,9%
Wrocław9771+2,7%-2,5%1930+2,9%-18,0%2455+1,4%-1,9%2510-0,4%-5,1%
Łódź7792-1,4%+12,8%1814+6,3%-19,3%899+5,8%-2,3%1511+1,7%-5,1%
Gdańsk8860+11,6%+21,8%1019+1,3%-7,6%1519+53,1%-8,7%1640+29,7%-9,3%
Gdynia3326+9,3%+17,7%456+1,1%-4,0%471+48,1%-16,6%517+44,4%-13,7%
Poznań7485-9,3%+0,2%1244-7,2%-19,6%1214+15,3%-20,9%1696+4,6%-9,3%
Katowice5633-4,8%+36,1%989+7,4%-8,2%792-15,6%-25,6%1014-18,2%-20,2%
Szczecin2349-6,7%-27,1%701+6,9%-21,5%578+7,0%-0,3%759-0,9%+15,0%
Kielce1308+12,7%-9,6%477+15,5%-6,7%162-4,1%-7,4%363-11,0%-2,7%
Bydgoszcz3035+7,1%-9,5%584+8,1%-29,3%282-29,5%-9,3%402-34,3%-9,0%
Częstochowa1447-6,9%+4,9%465-4,1%-19,0%190+5,0%-15,9%327+0,6%-5,2%
Gliwice1405+9,2%+16,5%345+3,0%-5,2%206+24,8%-22,3%327+8,3%-18,2%
Lublin3161-2,9%-17,4%887-8,4%-20,4%380-5,9%-1,0%881-16,2%+22,9%
Olsztyn537-12,4%-29,9%280-2,4%-35,8%48-32,4%-35,1%213-33,2%-2,7%
Opole425-18,7%-29,2%166-5,1%-16,6%80-12,1%-11,1%177-10,2%+30,1%
Radom923-8,7%-32,5%303+0,7%-30,5%80-14,0%-26,6%237+7,2%+7,2%
Rzeszów------------
Sosnowiec1150-9,9%-15,5%413+1,7%-16,4%90-10,9%-34,3%216-16,3%-11,1%
Toruń1572-10,5%+10,8%445-0,9%-2,0%195-8,9%+1,6%325-8,7%+1,2%

Mieszkania w Polsce - portale ogłoszeniowe

Według stanu na 28 października 2026 w portalach ogłoszeniowych widnieje 196 311 ofert sprzedaży mieszkań w Polsce oraz 65 379 ofert wynajmu.

W ciągu ostatniej doby liczba ofert sprzedaży wzrosła o 771 (+0,4%), a ofert wynajmu wzrosła o 89 (+0,1%).

Dane pochodzą z dziennego monitoringu popularnych portali z ogłoszeniami. Zliczamy aktywne ogłoszenia mieszkania w segmencie sprzedaży i wynajmu, łącznie z obu serwisów.