Katowice

Statystyki cen transakcyjnych mieszkań
w Katowicach

Przegląd

Największy wzrost ceny

Wełnowiec-Józefowiec

8891 zł/m², II kw. 2026

+16,3 % r/r

Największy spadek ceny

Osiedle Tysiąclecia

7909 zł/m², II kw. 2026

−6,4 % r/r

Mediana ceny transakcyjnej mieszkań w Katowicach w II kwartale 2026: 8219 zł/m² (+3,2% r/r), 608 transakcji; ostatnie 12 mies. (sie 2025 – lip 2026): 8098 zł/m², 3504 transakcje. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości.

W bazie Rejestru Cen Nieruchomości w Katowicach jest 63 450 transakcji mieszkań z aktów notarialnych.

Ceny

Cena za m² mieszkania w Katowicach

8 256 zł/m²+3,6 % kw/kw+3,2 % r/r
wrzesień 2026 · 184 transakcje · zmiany: II kw. 2026
+43,8 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Mediana cen według segmentu - Katowice

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026

Według metrażu

SegmentMediana zł/m²Transakcje
do 35 m²9084 zł/m²
r/r +1,2%kw/kw -4,6%
93
35-60 m²8015 zł/m²
r/r -2,5%kw/kw +0,9%
376
60-90 m²8646 zł/m²
r/r +7,2%kw/kw +1,5%
138
90 m² i więcej9720 zł/m²
r/r +35,4%kw/kw +31,2%
24

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Według liczby izb

SegmentMediana zł/m²Transakcje
1 izba10 612 zł/m²
r/r -3,0%kw/kw -4,3%
29
2 izby9524 zł/m²
r/r +0,7%kw/kw -1,6%
167
3 izby7855 zł/m²
r/r -2,8%kw/kw +2,0%
268
4 izby i więcej7443 zł/m²
r/r -0,7%kw/kw -1,9%
166

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Cena mieszkania według metrażu w Katowicach

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji

Liczba transakcji w Katowicach

184 transakcje
wrzesień 2026
razem 18 685
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji według przedziału cenowego w Katowicach

647 transakcji
Razem · III kw. 2026

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026 · przedziały dopasowane do poziomu cen w mieście

Przedział cenowyTransakcjeUdział
do 200 tys. zł42
r/r -16,0%kw/kw +61,5%
6,5%
200-300 tys. zł114
r/r -44,1%kw/kw +14,0%
17,6%
300-400 tys. zł189
r/r -43,1%kw/kw +15,2%
29,2%
400-500 tys. zł105
r/r -55,1%kw/kw -14,6%
16,2%
500-650 tys. zł106
r/r -40,4%kw/kw +16,5%
16,4%
650-800 tys. zł48
r/r -44,2%kw/kw 0,0%
7,4%
powyżej 800 tys. zł43
r/r -44,2%kw/kw -6,5%
6,6%
Łącznie647
r/r -44,3%kw/kw +8,2%
100%
razem 19 129
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Metraż

Metraż mieszkania w Katowicach

49,3 m²+0,6 % kw/kw−0,1 % r/r
wrzesień 2026 · 184 transakcje · zmiany: II kw. 2026
+3,3 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Struktura transakcji według metrażu w Katowicach

647 transakcji
Razem · III kw. 2026
razem 19 125
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Dzielnice

Dzielnicazł/m²r/rTrans.
Śródmieście8989+6,5%351
Ligota-Panewniki8734+13,9%272
Osiedle Tysiąclecia7909-6,4%239
Piotrowice-Ochojec8216+2,2%207
Koszutka8889+9,2%179
Wełnowiec-Józefowiec8891+16,3%172
Osiedle Paderewskiego-Muchowiec11 075+0,5%161
Bogucice8488+4,5%147
Załęska Hałda-Brynów7523-5,2%125
Kostuchna9787+0,4%122
Giszowiec7143+7,7%120
Janów-Nikiszowiec8388+25,1%115
Szopienice-Burowiec6085-13,1%109
Zawodzie7482+11,4%97
Dąb10 506+11,6%91
Załęże5591-5,7%88
Brynów-Osiedle Zgrzebnioka11 046-5,9%77
Osiedle Witosa6886I kw. 2026-11,8%49
Murcki6224I kw. 2026+8,5%32
Dąbrówka Mała7014IV kw. 2025+15,8%27
Zarzeczemało danych-13
Podlesiemało danych-10
Mediana zł/m² i r/r: II kw. 2026 - ostatni kwartał dzielnicy (najdalej rok wstecz), w którym liczba transakcji to co najmniej 40% średniej kwartalnej z 10 lat (i min. 10 transakcji); inny kwartał podpisany pod medianą, r/r wobec tego samego kwartału rok wcześniej. Ranking i liczba transakcji: lis 2025 – paź 2026.

Przejdź do listy

Zobacz wszystkie transakcje nieruchomości w Katowicach

Pełna lista i widok mapy z filtrami: cena, metraż, liczba pokoi, ulica.