Katowice

Statystyki cen transakcyjnych mieszkań
w Kostuchnie, Katowice

Przegląd

Największy wzrost ceny

Wełnowiec-Józefowiec

8891 zł/m², II kw. 2026

+16,3 % r/r

Największy spadek ceny

Osiedle Tysiąclecia

7909 zł/m², II kw. 2026

−6,4 % r/r

Mediana ceny transakcyjnej mieszkań w Kostuchnie w Katowicach w II kwartale 2026: 9787 zł/m² (+0,4% r/r), 24 transakcje; ostatnie 12 mies. (sie 2025 – lip 2026): 10 354 zł/m², 160 transakcji. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości.

Ceny

Cena za m² mieszkania w Kostuchnie w Katowicach

9 551 zł/m²−7,5 % kw/kw+0,4 % r/r
sierpień 2026 · 9 transakcji · zmiany: II kw. 2026
+49,5 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Cena za m² pojedynczych transakcji

—
+49,5 %
  • Mediana
  • Połowa transakcji
  • Transakcja
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Mediana cen według segmentu - Kostuchna

I kw. 2026 · r/r vs I kw. 2025 · kw/kw vs IV kw. 2025

Według metrażu

SegmentMediana zł/m²Transakcje
35-60 m²10 604 zł/m²
r/r -0,9%kw/kw -6,3%
11

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Według liczby izb

SegmentMediana zł/m²Transakcje
2 izby10 716 zł/m²
r/r +2,1%kw/kw -1,4%
12
3 izby5818 zł/m²
r/r -45,4%kw/kw -46,0%
6

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Cena mieszkania według metrażu w Kostuchnie w Katowicach

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji

Liczba transakcji w Kostuchnie w Katowicach

9 transakcji
sierpień 2026
razem 906
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji według przedziału cenowego w Kostuchnie w Katowicach

26 transakcji
Razem · I kw. 2026

I kw. 2026 · r/r vs I kw. 2025 · kw/kw vs IV kw. 2025 · przedziały dopasowane do poziomu cen w mieście

Przedział cenowyTransakcjeUdział
do 200 tys. zł3
r/r -kw/kw -
11,5%
200-300 tys. zł4
r/r -kw/kw -
15,4%
300-400 tys. zł5
r/r -50,0%kw/kw -16,7%
19,2%
400-500 tys. zł4
r/r -kw/kw -
15,4%
500-650 tys. zł3
r/r -kw/kw -
11,5%
650-800 tys. zł1
r/r -kw/kw -
3,8%
powyżej 800 tys. zł6
r/r -kw/kw -
23,1%
Łącznie26
r/r -31,6%kw/kw -54,4%
100%
razem 1 086
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Metraż

Metraż mieszkania w Kostuchnie w Katowicach

65,0 m²+19,4 % kw/kw+4,8 % r/r
sierpień 2026 · 9 transakcji · zmiany: II kw. 2026
−5,3 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Struktura transakcji według metrażu w Kostuchnie w Katowicach

26 transakcji
Razem · I kw. 2026
razem 1 035
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Kostuchna na tle Katowic

Dzielnicazł/m²r/rTrans.
Śródmieście8989+6,5%351
Ligota-Panewniki8734+13,9%272
Osiedle Tysiąclecia7909-6,4%239
Piotrowice-Ochojec8216+2,2%207
Koszutka8889+9,2%179
Wełnowiec-Józefowiec8891+16,3%172
Osiedle Paderewskiego-Muchowiec11 075+0,5%161
Bogucice8488+4,5%147
Załęska Hałda-Brynów7523-5,2%125
Kostuchna9787+0,4%122
Giszowiec7143+7,7%120
Janów-Nikiszowiec8388+25,1%115
Szopienice-Burowiec6085-13,1%109
Zawodzie7482+11,4%97
Dąb10 506+11,6%91
Załęże5591-5,7%88
Brynów-Osiedle Zgrzebnioka11 046-5,9%77
Osiedle Witosa6886I kw. 2026-11,8%49
Murcki6224I kw. 2026+8,5%32
Dąbrówka Mała7014IV kw. 2025+15,8%27
Zarzeczemało danych-13
Podlesiemało danych-10
Mediana zł/m² i r/r: II kw. 2026 - ostatni kwartał dzielnicy (najdalej rok wstecz), w którym liczba transakcji to co najmniej 40% średniej kwartalnej z 10 lat (i min. 10 transakcji); inny kwartał podpisany pod medianą, r/r wobec tego samego kwartału rok wcześniej. Ranking i liczba transakcji: lis 2025 – paź 2026.

Przejdź do listy

Zobacz transakcje mieszkań w Kostuchnie w Katowicach

Lista adresów z cenami z aktów notarialnych i mapa z filtrem dzielnicy.

Mapa transakcji - Kostuchna