Katowice

Statystyki cen transakcyjnych mieszkań
na Koszutce, Katowice

Przegląd

Największy wzrost ceny

Wełnowiec-Józefowiec

8891 zł/m², II kw. 2026

+16,3 % r/r

Największy spadek ceny

Osiedle Tysiąclecia

7909 zł/m², II kw. 2026

−6,4 % r/r

Mediana ceny transakcyjnej mieszkań na Koszutce w Katowicach w II kwartale 2026: 8889 zł/m² (+9,2% r/r), 38 transakcji; ostatnie 12 mies. (sie 2025 – lip 2026): 8387 zł/m², 248 transakcji. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości.

Ceny

Cena za m² mieszkania na Koszutce w Katowicach

7 389 zł/m²+5,5 % kw/kw+9,2 % r/r
wrzesień 2026 · 11 transakcji · zmiany: II kw. 2026
+45,1 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Cena za m² pojedynczych transakcji

—
+45,1 %
  • Mediana
  • Połowa transakcji
  • Transakcja
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Mediana cen według segmentu - Koszutka

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026

Według metrażu

SegmentMediana zł/m²Transakcje
do 35 m²9524 zł/m²
r/r +16,2%kw/kw +4,3%
6
35-60 m²7919 zł/m²
r/r -5,5%kw/kw -4,3%
25

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Według liczby izb

SegmentMediana zł/m²Transakcje
2 izby7822 zł/m²
r/r -17,3%kw/kw -25,7%
8
3 izby8597 zł/m²
r/r +5,0%kw/kw +4,6%
22
4 izby i więcej6772 zł/m²
r/r -21,2%kw/kw -12,2%
5

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Cena mieszkania według metrażu na Koszutce w Katowicach

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji

Liczba transakcji na Koszutce w Katowicach

11 transakcji
wrzesień 2026
razem 1 053
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji według przedziału cenowego na Koszutce w Katowicach

42 transakcje
Razem · III kw. 2026

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026 · przedziały dopasowane do poziomu cen w mieście

Przedział cenowyTransakcjeUdział
200-300 tys. zł10
r/r -37,5%kw/kw +66,7%
23,8%
300-400 tys. zł17
r/r -39,3%kw/kw +6,3%
40,5%
400-500 tys. zł8
r/r -33,3%kw/kw +14,3%
19,0%
500-650 tys. zł4
r/r -kw/kw -
9,5%
650-800 tys. zł1
r/r -kw/kw -
2,4%
powyżej 800 tys. zł2
r/r -kw/kw -
4,8%
Łącznie42
r/r -48,8%kw/kw +16,7%
100%
razem 1 173
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Metraż

Metraż mieszkania na Koszutce w Katowicach

48,0 m²−3,7 % kw/kw−7,9 % r/r
wrzesień 2026 · 11 transakcji · zmiany: II kw. 2026
+3,4 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Struktura transakcji według metrażu na Koszutce w Katowicach

42 transakcje
Razem · III kw. 2026
razem 1 173
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Koszutka na tle Katowic

Dzielnicazł/m²r/rTrans.
Śródmieście8989+6,5%351
Ligota-Panewniki8734+13,9%272
Osiedle Tysiąclecia7909-6,4%239
Piotrowice-Ochojec8216+2,2%207
Koszutka8889+9,2%179
Wełnowiec-Józefowiec8891+16,3%172
Osiedle Paderewskiego-Muchowiec11 075+0,5%161
Bogucice8488+4,5%147
Załęska Hałda-Brynów7523-5,2%125
Kostuchna9787+0,4%122
Giszowiec7143+7,7%120
Janów-Nikiszowiec8388+25,1%115
Szopienice-Burowiec6085-13,1%109
Zawodzie7482+11,4%97
Dąb10 506+11,6%91
Załęże5591-5,7%88
Brynów-Osiedle Zgrzebnioka11 046-5,9%77
Osiedle Witosa6886I kw. 2026-11,8%49
Murcki6224I kw. 2026+8,5%32
Dąbrówka Mała7014IV kw. 2025+15,8%27
Zarzeczemało danych-13
Podlesiemało danych-10
Mediana zł/m² i r/r: II kw. 2026 - ostatni kwartał dzielnicy (najdalej rok wstecz), w którym liczba transakcji to co najmniej 40% średniej kwartalnej z 10 lat (i min. 10 transakcji); inny kwartał podpisany pod medianą, r/r wobec tego samego kwartału rok wcześniej. Ranking i liczba transakcji: lis 2025 – paź 2026.

Przejdź do listy

Zobacz transakcje mieszkań na Koszutce w Katowicach

Lista adresów z cenami z aktów notarialnych i mapa z filtrem dzielnicy.

Mapa transakcji - Koszutka