Katowice

Statystyki cen transakcyjnych mieszkań
w Ligocie-Panewnikach, Katowice

Przegląd

Największy wzrost ceny

Wełnowiec-Józefowiec

8891 zł/m², II kw. 2026

+16,3 % r/r

Największy spadek ceny

Osiedle Tysiąclecia

7909 zł/m², II kw. 2026

−6,4 % r/r

Mediana ceny transakcyjnej mieszkań w Ligocie-Panewnikach w Katowicach w II kwartale 2026: 8734 zł/m² (+13,9% r/r), 52 transakcje; ostatnie 12 mies. (sie 2025 – lip 2026): 8187 zł/m², 351 transakcji. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości.

Ceny

Cena za m² mieszkania w Ligocie-Panewnikach w Katowicach

8 289 zł/m²+17,0 % kw/kw+13,9 % r/r
wrzesień 2026 · 16 transakcji · zmiany: II kw. 2026
+50,1 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Cena za m² pojedynczych transakcji

—
+50,1 %
  • Mediana
  • Połowa transakcji
  • Transakcja
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Mediana cen według segmentu - Ligota-Panewniki

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026

Według metrażu

SegmentMediana zł/m²Transakcje
35-60 m²7222 zł/m²
r/r -22,2%kw/kw -1,8%
46
60-90 m²9006 zł/m²
r/r -3,0%kw/kw -11,8%
14

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Według liczby izb

SegmentMediana zł/m²Transakcje
2 izby10 286 zł/m²
r/r -0,6%kw/kw -11,6%
10
3 izby7043 zł/m²
r/r -23,4%kw/kw -3,0%
32
4 izby i więcej7514 zł/m²
r/r -10,1%kw/kw +2,1%
22

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Cena mieszkania według metrażu w Ligocie-Panewnikach w Katowicach

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji

Liczba transakcji w Ligocie-Panewnikach w Katowicach

16 transakcji
wrzesień 2026
razem 1 708
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji według przedziału cenowego w Ligocie-Panewnikach w Katowicach

73 transakcje
Razem · III kw. 2026

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026 · przedziały dopasowane do poziomu cen w mieście

Przedział cenowyTransakcjeUdział
do 200 tys. zł1
r/r -kw/kw -
1,4%
200-300 tys. zł15
r/r +25,0%kw/kw -
20,5%
300-400 tys. zł24
r/r -14,3%kw/kw +71,4%
32,9%
400-500 tys. zł8
r/r -42,9%kw/kw 0,0%
11,0%
500-650 tys. zł11
r/r -59,3%kw/kw +22,2%
15,1%
650-800 tys. zł9
r/r -52,6%kw/kw -10,0%
12,3%
powyżej 800 tys. zł5
r/r -37,5%kw/kw -28,6%
6,8%
Łącznie73
r/r -33,6%kw/kw +40,4%
100%
razem 1 828
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Metraż

Metraż mieszkania w Ligocie-Panewnikach w Katowicach

58,7 m²+5,2 % kw/kw+13,7 % r/r
wrzesień 2026 · 16 transakcji · zmiany: II kw. 2026
+7,6 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Struktura transakcji według metrażu w Ligocie-Panewnikach w Katowicach

73 transakcje
Razem · III kw. 2026
razem 1 828
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Ligota-Panewniki na tle Katowic

Dzielnicazł/m²r/rTrans.
Śródmieście8989+6,5%351
Ligota-Panewniki8734+13,9%272
Osiedle Tysiąclecia7909-6,4%239
Piotrowice-Ochojec8216+2,2%207
Koszutka8889+9,2%179
Wełnowiec-Józefowiec8891+16,3%172
Osiedle Paderewskiego-Muchowiec11 075+0,5%161
Bogucice8488+4,5%147
Załęska Hałda-Brynów7523-5,2%125
Kostuchna9787+0,4%122
Giszowiec7143+7,7%120
Janów-Nikiszowiec8388+25,1%115
Szopienice-Burowiec6085-13,1%109
Zawodzie7482+11,4%97
Dąb10 506+11,6%91
Załęże5591-5,7%88
Brynów-Osiedle Zgrzebnioka11 046-5,9%77
Osiedle Witosa6886I kw. 2026-11,8%49
Murcki6224I kw. 2026+8,5%32
Dąbrówka Mała7014IV kw. 2025+15,8%27
Zarzeczemało danych-13
Podlesiemało danych-10
Mediana zł/m² i r/r: II kw. 2026 - ostatni kwartał dzielnicy (najdalej rok wstecz), w którym liczba transakcji to co najmniej 40% średniej kwartalnej z 10 lat (i min. 10 transakcji); inny kwartał podpisany pod medianą, r/r wobec tego samego kwartału rok wcześniej. Ranking i liczba transakcji: lis 2025 – paź 2026.

Przejdź do listy

Zobacz transakcje mieszkań w Ligocie-Panewnikach w Katowicach

Lista adresów z cenami z aktów notarialnych i mapa z filtrem dzielnicy.

Mapa transakcji - Ligota-Panewniki