Katowice

Statystyki cen transakcyjnych mieszkań
w Piotrowicach-Ochojcu, Katowice

Przegląd

Największy wzrost ceny

Wełnowiec-Józefowiec

8891 zł/m², II kw. 2026

+16,3 % r/r

Największy spadek ceny

Osiedle Tysiąclecia

7909 zł/m², II kw. 2026

−6,4 % r/r

Mediana ceny transakcyjnej mieszkań w Piotrowicach-Ochojcu w Katowicach w II kwartale 2026: 8216 zł/m² (+2,2% r/r), 55 transakcji; ostatnie 12 mies. (sie 2025 – lip 2026): 8488 zł/m², 239 transakcji. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości.

Ceny

Cena za m² mieszkania w Piotrowicach-Ochojcu w Katowicach

9 084 zł/m²−7,7 % kw/kw+2,2 % r/r
wrzesień 2026 · 11 transakcji · zmiany: II kw. 2026
+45,8 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Cena za m² pojedynczych transakcji

—
+45,8 %
  • Mediana
  • Połowa transakcji
  • Transakcja
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Mediana cen według segmentu - Piotrowice-Ochojec

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026

Według metrażu

SegmentMediana zł/m²Transakcje
35-60 m²8824 zł/m²
r/r +20,1%kw/kw +12,5%
25
60-90 m²7492 zł/m²
r/r -20,2%kw/kw -11,7%
10

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Według liczby izb

SegmentMediana zł/m²Transakcje
2 izby9107 zł/m²
r/r +4,8%kw/kw -4,6%
13
3 izby9837 zł/m²
r/r +29,5%kw/kw +21,2%
13
4 izby i więcej6651 zł/m²
r/r -11,8%kw/kw -0,7%
13

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Cena mieszkania według metrażu w Piotrowicach-Ochojcu w Katowicach

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji

Liczba transakcji w Piotrowicach-Ochojcu w Katowicach

11 transakcji
wrzesień 2026
razem 1 339
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji według przedziału cenowego w Piotrowicach-Ochojcu w Katowicach

47 transakcji
Razem · III kw. 2026

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026 · przedziały dopasowane do poziomu cen w mieście

Przedział cenowyTransakcjeUdział
200-300 tys. zł6
r/r -62,5%kw/kw -64,7%
12,8%
300-400 tys. zł15
r/r +25,0%kw/kw +15,4%
31,9%
400-500 tys. zł11
r/r -21,4%kw/kw +22,2%
23,4%
500-650 tys. zł8
r/r -33,3%kw/kw -11,1%
17,0%
650-800 tys. zł2
r/r -kw/kw -
4,3%
powyżej 800 tys. zł5
r/r -kw/kw -
10,6%
Łącznie47
r/r -28,8%kw/kw -14,5%
100%
razem 1 459
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Metraż

Metraż mieszkania w Piotrowicach-Ochojcu w Katowicach

49,3 m²−1,6 % kw/kw+1,5 % r/r
wrzesień 2026 · 11 transakcji · zmiany: II kw. 2026
+1,2 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Struktura transakcji według metrażu w Piotrowicach-Ochojcu w Katowicach

47 transakcji
Razem · III kw. 2026
razem 1 459
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Piotrowice-Ochojec na tle Katowic

Dzielnicazł/m²r/rTrans.
Śródmieście8989+6,5%351
Ligota-Panewniki8734+13,9%272
Osiedle Tysiąclecia7909-6,4%239
Piotrowice-Ochojec8216+2,2%207
Koszutka8889+9,2%179
Wełnowiec-Józefowiec8891+16,3%172
Osiedle Paderewskiego-Muchowiec11 075+0,5%161
Bogucice8488+4,5%147
Załęska Hałda-Brynów7523-5,2%125
Kostuchna9787+0,4%122
Giszowiec7143+7,7%120
Janów-Nikiszowiec8388+25,1%115
Szopienice-Burowiec6085-13,1%109
Zawodzie7482+11,4%97
Dąb10 506+11,6%91
Załęże5591-5,7%88
Brynów-Osiedle Zgrzebnioka11 046-5,9%77
Osiedle Witosa6886I kw. 2026-11,8%49
Murcki6224I kw. 2026+8,5%32
Dąbrówka Mała7014IV kw. 2025+15,8%27
Zarzeczemało danych-13
Podlesiemało danych-10
Mediana zł/m² i r/r: II kw. 2026 - ostatni kwartał dzielnicy (najdalej rok wstecz), w którym liczba transakcji to co najmniej 40% średniej kwartalnej z 10 lat (i min. 10 transakcji); inny kwartał podpisany pod medianą, r/r wobec tego samego kwartału rok wcześniej. Ranking i liczba transakcji: lis 2025 – paź 2026.

Przejdź do listy

Zobacz transakcje mieszkań w Piotrowicach-Ochojcu w Katowicach

Lista adresów z cenami z aktów notarialnych i mapa z filtrem dzielnicy.

Mapa transakcji - Piotrowice-Ochojec