Katowice

Statystyki cen transakcyjnych mieszkań
na Osiedlu Tysiąclecia, Katowice

Przegląd

Największy wzrost ceny

Wełnowiec-Józefowiec

8891 zł/m², II kw. 2026

+16,3 % r/r

Największy spadek ceny

Osiedle Tysiąclecia

7909 zł/m², II kw. 2026

−6,4 % r/r

Mediana ceny transakcyjnej mieszkań na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach w II kwartale 2026: 7848 zł/m² (-7,1% r/r), 53 transakcje; ostatnie 12 mies. (sie 2025 – lip 2026): 7999 zł/m², 311 transakcji. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości.

Ceny

Cena za m² mieszkania na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach

8 029 zł/m²−3,1 % kw/kw−7,1 % r/r
lipiec 2026 · 13 transakcji · zmiany: II kw. 2026
+32,7 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Cena za m² pojedynczych transakcji

—
+32,7 %
  • Mediana
  • Połowa transakcji
  • Transakcja
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Mediana cen według segmentu - Osiedle Tysiąclecia

II kw. 2026 · r/r vs II kw. 2025 · kw/kw vs I kw. 2026

Według metrażu

SegmentMediana zł/m²Transakcje
35-60 m²7705 zł/m²
r/r -2,6%kw/kw -3,2%
33
60-90 m²8535 zł/m²
r/r +0,3%kw/kw +10,7%
9

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Według liczby izb

SegmentMediana zł/m²Transakcje
2 izby8658 zł/m²
r/r +10,3%kw/kw -21,2%
11
3 izby7679 zł/m²
r/r -16,1%kw/kw +2,8%
11
4 izby i więcej7756 zł/m²
r/r -1,4%kw/kw -4,5%
20

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Cena mieszkania według metrażu na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji

Liczba transakcji na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach

13 transakcji
lipiec 2026
razem 1 558
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji według przedziału cenowego na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach

51 transakcji
Razem · II kw. 2026

II kw. 2026 · r/r vs II kw. 2025 · kw/kw vs I kw. 2026 · przedziały dopasowane do poziomu cen w mieście

Przedział cenowyTransakcjeUdział
do 200 tys. zł2
r/r -kw/kw -
3,9%
200-300 tys. zł8
r/r 0,0%kw/kw -42,9%
15,7%
300-400 tys. zł22
r/r -42,1%kw/kw -12,0%
43,1%
400-500 tys. zł9
r/r -25,0%kw/kw -43,7%
17,6%
500-650 tys. zł8
r/r -60,0%kw/kw -27,3%
15,7%
650-800 tys. zł1
r/r -kw/kw -
2,0%
powyżej 800 tys. zł1
r/r -kw/kw -
2,0%
Łącznie51
r/r -42,7%kw/kw -26,1%
100%
razem 1 722
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Metraż

Metraż mieszkania na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach

40,9 m²+3,7 % kw/kw0,0 % r/r
lipiec 2026 · 13 transakcji · zmiany: II kw. 2026
−2,4 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Struktura transakcji według metrażu na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach

51 transakcji
Razem · II kw. 2026
razem 1 688
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Osiedle Tysiąclecia na tle Katowic

Dzielnicazł/m²r/rTrans.
Śródmieście8989+6,5%351
Ligota-Panewniki8734+13,9%272
Osiedle Tysiąclecia7909-6,4%239
Piotrowice-Ochojec8216+2,2%207
Koszutka8889+9,2%179
Wełnowiec-Józefowiec8891+16,3%172
Osiedle Paderewskiego-Muchowiec11 075+0,5%161
Bogucice8488+4,5%147
Załęska Hałda-Brynów7523-5,2%125
Kostuchna9787+0,4%122
Giszowiec7143+7,7%120
Janów-Nikiszowiec8388+25,1%115
Szopienice-Burowiec6085-13,1%109
Zawodzie7482+11,4%97
Dąb10 506+11,6%91
Załęże5591-5,7%88
Brynów-Osiedle Zgrzebnioka11 046-5,9%77
Osiedle Witosa6886I kw. 2026-11,8%49
Murcki6224I kw. 2026+8,5%32
Dąbrówka Mała7014IV kw. 2025+15,8%27
Zarzeczemało danych-13
Podlesiemało danych-10
Mediana zł/m² i r/r: II kw. 2026 - ostatni kwartał dzielnicy (najdalej rok wstecz), w którym liczba transakcji to co najmniej 40% średniej kwartalnej z 10 lat (i min. 10 transakcji); inny kwartał podpisany pod medianą, r/r wobec tego samego kwartału rok wcześniej. Ranking i liczba transakcji: lis 2025 – paź 2026.

Przejdź do listy

Zobacz transakcje mieszkań na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach

Lista adresów z cenami z aktów notarialnych i mapa z filtrem dzielnicy.

Mapa transakcji - Osiedle Tysiąclecia