Katowice

Statystyki cen transakcyjnych mieszkań
w Bogucicach, Katowice

Przegląd

Największy wzrost ceny

Wełnowiec-Józefowiec

8891 zł/m², II kw. 2026

+16,3 % r/r

Największy spadek ceny

Osiedle Tysiąclecia

7909 zł/m², II kw. 2026

−6,4 % r/r

Mediana ceny transakcyjnej mieszkań w Bogucicach w Katowicach w II kwartale 2026: 8488 zł/m² (+4,5% r/r), 31 transakcji; ostatnie 12 mies. (sie 2025 – lip 2026): 7719 zł/m², 175 transakcji. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości.

Ceny

Cena za m² mieszkania w Bogucicach w Katowicach

7 889 zł/m²+7,7 % kw/kw+4,5 % r/r
wrzesień 2026 · 8 transakcji · zmiany: II kw. 2026
+57,9 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Cena za m² pojedynczych transakcji

—
+57,9 %
  • Mediana
  • Połowa transakcji
  • Transakcja
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Mediana cen według segmentu - Bogucice

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026

Według metrażu

SegmentMediana zł/m²Transakcje
35-60 m²8071 zł/m²
r/r -13,3%kw/kw -0,2%
15
60-90 m²7535 zł/m²
r/r +20,1%kw/kw +0,7%
9

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Według liczby izb

SegmentMediana zł/m²Transakcje
3 izby7935 zł/m²
r/r +2,6%kw/kw +4,4%
7
4 izby i więcej7448 zł/m²
r/r +14,3%kw/kw -0,3%
12

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Cena mieszkania według metrażu w Bogucicach w Katowicach

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji

Liczba transakcji w Bogucicach w Katowicach

8 transakcji
wrzesień 2026
razem 685
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji według przedziału cenowego w Bogucicach w Katowicach

30 transakcji
Razem · III kw. 2026

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026 · przedziały dopasowane do poziomu cen w mieście

Przedział cenowyTransakcjeUdział
do 200 tys. zł1
r/r -kw/kw -
3,3%
300-400 tys. zł13
r/r -43,5%kw/kw +44,4%
43,3%
400-500 tys. zł3
r/r -kw/kw -
10,0%
500-650 tys. zł5
r/r -58,3%kw/kw 0,0%
16,7%
650-800 tys. zł5
r/r -kw/kw 0,0%
16,7%
powyżej 800 tys. zł3
r/r -kw/kw -
10,0%
Łącznie30
r/r -52,4%kw/kw -3,2%
100%
razem 805
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Metraż

Metraż mieszkania w Bogucicach w Katowicach

61,1 m²−22,3 % kw/kw−11,6 % r/r
wrzesień 2026 · 8 transakcji · zmiany: II kw. 2026
−23,6 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Struktura transakcji według metrażu w Bogucicach w Katowicach

30 transakcji
Razem · III kw. 2026
razem 805
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Bogucice na tle Katowic

Dzielnicazł/m²r/rTrans.
Śródmieście8989+6,5%351
Ligota-Panewniki8734+13,9%272
Osiedle Tysiąclecia7909-6,4%239
Piotrowice-Ochojec8216+2,2%207
Koszutka8889+9,2%179
Wełnowiec-Józefowiec8891+16,3%172
Osiedle Paderewskiego-Muchowiec11 075+0,5%161
Bogucice8488+4,5%147
Załęska Hałda-Brynów7523-5,2%125
Kostuchna9787+0,4%122
Giszowiec7143+7,7%120
Janów-Nikiszowiec8388+25,1%115
Szopienice-Burowiec6085-13,1%109
Zawodzie7482+11,4%97
Dąb10 506+11,6%91
Załęże5591-5,7%88
Brynów-Osiedle Zgrzebnioka11 046-5,9%77
Osiedle Witosa6886I kw. 2026-11,8%49
Murcki6224I kw. 2026+8,5%32
Dąbrówka Mała7014IV kw. 2025+15,8%27
Zarzeczemało danych-13
Podlesiemało danych-10
Mediana zł/m² i r/r: II kw. 2026 - ostatni kwartał dzielnicy (najdalej rok wstecz), w którym liczba transakcji to co najmniej 40% średniej kwartalnej z 10 lat (i min. 10 transakcji); inny kwartał podpisany pod medianą, r/r wobec tego samego kwartału rok wcześniej. Ranking i liczba transakcji: lis 2025 – paź 2026.

Przejdź do listy

Zobacz transakcje mieszkań w Bogucicach w Katowicach

Lista adresów z cenami z aktów notarialnych i mapa z filtrem dzielnicy.

Mapa transakcji - Bogucice