Katowice

Statystyki cen transakcyjnych mieszkań
w Katowicach – Osiedle Paderewskiego-Muchowiec

Przegląd

Największy wzrost ceny

Wełnowiec-Józefowiec

8891 zł/m², II kw. 2026

+16,3 % r/r

Największy spadek ceny

Osiedle Tysiąclecia

7909 zł/m², II kw. 2026

−6,4 % r/r

Mediana ceny transakcyjnej mieszkań w Katowicach – Osiedle Paderewskiego-Muchowiec w II kwartale 2026: 11 075 zł/m² (+0,5% r/r), 38 transakcji; ostatnie 12 mies. (sie 2025 – lip 2026): 11 147 zł/m², 214 transakcji. Dane z Rejestru Cen Nieruchomości.

Ceny

Cena za m² mieszkania w Katowicach – Osiedle Paderewskiego-Muchowiec

12 070 zł/m²+2,1 % kw/kw+0,5 % r/r
wrzesień 2026 · 11 transakcji · zmiany: II kw. 2026
+29,5 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Cena za m² pojedynczych transakcji

—
+29,5 %
  • Mediana
  • Połowa transakcji
  • Transakcja
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Mediana cen według segmentu - Osiedle Paderewskiego-Muchowiec

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026

Według metrażu

SegmentMediana zł/m²Transakcje
35-60 m²11 943 zł/m²
r/r +26,1%kw/kw +9,4%
24

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Według liczby izb

SegmentMediana zł/m²Transakcje
2 izby13 331 zł/m²
r/r +1,4%kw/kw +7,1%
15
3 izby11 159 zł/m²
r/r +24,7%kw/kw +5,5%
8

Dane z aktów notarialnych · Rejestr Cen Nieruchomości (RCN) · rynek wtórny

DEWELOPERUCH.PL

Cena mieszkania według metrażu w Katowicach – Osiedle Paderewskiego-Muchowiec

Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji

Liczba transakcji w Katowicach – Osiedle Paderewskiego-Muchowiec

11 transakcji
wrzesień 2026
razem 957
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Liczba transakcji według przedziału cenowego w Katowicach – Osiedle Paderewskiego-Muchowiec

36 transakcji
Razem · III kw. 2026

III kw. 2026 · r/r vs III kw. 2025 · kw/kw vs II kw. 2026 · przedziały dopasowane do poziomu cen w mieście

Przedział cenowyTransakcjeUdział
do 300 tys. zł2
r/r -kw/kw -
5,6%
300-400 tys. zł6
r/r -73,9%kw/kw -25,0%
16,7%
400-600 tys. zł18
r/r -30,8%kw/kw +20,0%
50,0%
600-800 tys. zł6
r/r -40,0%kw/kw -25,0%
16,7%
800 tys. - 1 mln zł2
r/r -kw/kw -
5,6%
1-1,5 mln zł2
r/r -kw/kw -
5,6%
Łącznie36
r/r -46,3%kw/kw -5,3%
100%
razem 1 077
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Metraż

Metraż mieszkania w Katowicach – Osiedle Paderewskiego-Muchowiec

43,3 m²−2,3 % kw/kw−10,4 % r/r
wrzesień 2026 · 11 transakcji · zmiany: II kw. 2026
+1,7 %
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Struktura transakcji według metrażu w Katowicach – Osiedle Paderewskiego-Muchowiec

36 transakcji
Razem · III kw. 2026
razem 1 077
Źródło: Rejestr Cen Nieruchomości (RCN)

Osiedle Paderewskiego-Muchowiec na tle Katowic

Dzielnicazł/m²r/rTrans.
Śródmieście8989+6,5%351
Ligota-Panewniki8734+13,9%272
Osiedle Tysiąclecia7909-6,4%239
Piotrowice-Ochojec8216+2,2%207
Koszutka8889+9,2%179
Wełnowiec-Józefowiec8891+16,3%172
Osiedle Paderewskiego-Muchowiec11 075+0,5%161
Bogucice8488+4,5%147
Załęska Hałda-Brynów7523-5,2%125
Kostuchna9787+0,4%122
Giszowiec7143+7,7%120
Janów-Nikiszowiec8388+25,1%115
Szopienice-Burowiec6085-13,1%109
Zawodzie7482+11,4%97
Dąb10 506+11,6%91
Załęże5591-5,7%88
Brynów-Osiedle Zgrzebnioka11 046-5,9%77
Osiedle Witosa6886I kw. 2026-11,8%49
Murcki6224I kw. 2026+8,5%32
Dąbrówka Mała7014IV kw. 2025+15,8%27
Zarzeczemało danych-13
Podlesiemało danych-10
Mediana zł/m² i r/r: II kw. 2026 - ostatni kwartał dzielnicy (najdalej rok wstecz), w którym liczba transakcji to co najmniej 40% średniej kwartalnej z 10 lat (i min. 10 transakcji); inny kwartał podpisany pod medianą, r/r wobec tego samego kwartału rok wcześniej. Ranking i liczba transakcji: lis 2025 – paź 2026.

Przejdź do listy

Zobacz transakcje mieszkań w Katowicach – Osiedle Paderewskiego-Muchowiec

Lista adresów z cenami z aktów notarialnych i mapa z filtrem dzielnicy.

Mapa transakcji - Osiedle Paderewskiego-Muchowiec