Ogłoszenia domów na portalach
w Polsce

Zielona Platforma - Polska

28.10.2026 - domy sprzedaż: 46 693 ofert

1D:
+19
1M:
+474
1R:
-6878
Deweloperuch Face
Źródło: Zielona Platforma

Niebieski Portal - Polska

28.10.2026 - domy sprzedaż: 18 637 ofert

1D:
+128
1M:
+522
1R:
-2643
Deweloperuch Face
Źródło: Niebieski Portal

Zielona Platforma - Polska

28.10.2026 - domy wynajem: 1788 ofert

1D:
+7
1M:
+20
1R:
-385
Deweloperuch Face
Źródło: Zielona Platforma

Niebieski Portal - Polska

28.10.2026 - domy wynajem: 1637 ofert

1D:
0
1M:
+37
1R:
-131
Deweloperuch Face
Źródło: Niebieski Portal

Informacje o danych

Wykresy prezentują historyczną liczbę ogłoszeń nieruchomości na popularnych portalach ogłoszeniowych w Polsce. Dane obejmują zarówno rynek wynajmu jak i sprzedaży mieszkań.

Ogłoszenia domów w miastach - zmiana kw/kw i r/r

Liczba aktywnych ogłoszeń w ostatnim pomiarze () na obu portalach, osobno dla sprzedaży i wynajmu, ze zmianą względem pomiaru sprzed kwartału (kw/kw) i sprzed roku (r/r).

RegionZielona Platforma - sprzedażNiebieski Portal - sprzedażZielona Platforma - wynajemNiebieski Portal - wynajem
Liczbakw/kwr/rLiczbakw/kwr/rLiczbakw/kwr/rLiczbakw/kwr/r
Polska46 693+2,6%-12,8%18 637+1,7%-12,4%1788+4,7%-17,7%1637+10,3%-7,4%
Top 6 miast13 789+2,7%-15,6%5250+6,4%-15,3%1165+3,0%-12,0%635+11,0%-10,7%
Warszawa5172+3,9%-15,3%2323+9,3%-12,6%710-1,3%+0,3%301+18,0%+11,9%
Kraków2112+8,2%-11,8%683+7,6%-14,4%177+31,1%-10,2%108-7,7%-17,6%
Wrocław2046-3,9%-17,7%641-0,8%-28,5%1190,0%-39,9%75+10,3%-41,4%
Łódź855+0,6%-27,4%487+10,9%-6,5%28+12,0%-6,7%41+64,0%+5,1%
Gdańsk1804+2,6%-3,3%438-2,7%-3,5%62+12,7%-12,7%48+11,6%-9,4%
Gdynia1590+6,7%-1,1%340-7,9%-12,8%68+28,3%+9,7%41+17,1%-21,2%
Poznań1800+2,3%-21,9%678+6,3%-22,0%69-11,5%-42,5%62-3,1%-31,9%
Katowice1074+6,3%-9,4%597+8,2%-15,0%33+26,9%-51,5%63+53,7%-18,2%
Szczecin856+3,0%-14,4%290+9,8%+0,3%88+4,8%-32,3%35+94,4%+40,0%
Kielce332+5,4%-2,6%172+8,9%+12,4%9+28,6%+12,5%150,0%-16,7%
Bydgoszcz831+4,3%-14,7%271+1,1%-15,8%25+31,6%-3,8%26+8,3%-16,1%
Częstochowa664+2,6%+7,1%311+16,5%+11,9%11+37,5%-54,2%25+25,0%-21,9%
Gliwice470-1,9%-24,6%415+10,1%-10,9%10-9,1%-47,4%42+75,0%-2,3%
Lublin550+1,9%-4,2%298+14,2%+6,8%12+200,0%+9,1%21+90,9%+16,7%
Olsztyn259+1,6%-12,8%170+6,3%-9,6%1-50,0%-85,7%8+60,0%-42,9%
Opole341+3,3%-13,7%109+6,9%+1,9%6+50,0%-50,0%5-16,7%-44,4%
Radom219-4,8%-21,2%194-2,5%-23,3%4-20,0%-60,0%15-21,1%-50,0%
Rzeszów------------
Sosnowiec670+1,1%-19,6%551+5,2%-15,0%19+18,8%-60,4%64+60,0%-17,9%
Toruń406+6,8%-13,8%213+2,4%-10,9%9+28,6%+12,5%12+9,1%-14,3%

Domy w Polsce - portale ogłoszeniowe

Według stanu na 28 października 2026 w portalach ogłoszeniowych widnieje 65 330 ofert sprzedaży domów w Polsce oraz 3 425 ofert wynajmu.

W ciągu ostatniej doby liczba ofert sprzedaży wzrosła o 147 (+0,2%), a ofert wynajmu wzrosła o 7 (+0,2%).

Dane pochodzą z dziennego monitoringu popularnych portali z ogłoszeniami. Zliczamy aktywne ogłoszenia domy w segmencie sprzedaży i wynajmu, łącznie z obu serwisów.