Ogłoszenia działek na portalach
w Polsce

Zielona Platforma - Polska

28.10.2026 - działki sprzedaż: 46 242 ofert

1D:
-4
1M:
-35
1R:
-6446
Deweloperuch Face
Źródło: Zielona Platforma

Niebieski Portal - Polska

28.10.2026 - działki sprzedaż: 21 647 ofert

1D:
+116
1M:
-676
1R:
-1904
Deweloperuch Face
Źródło: Niebieski Portal

Zielona Platforma - Polska

28.10.2026 - działki wynajem: 602 ofert

1D:
-3
1M:
-11
1R:
-150
Deweloperuch Face
Źródło: Zielona Platforma

Niebieski Portal - Polska

28.10.2026 - działki wynajem: 785 ofert

1D:
-2
1M:
-8
1R:
-138
Deweloperuch Face
Źródło: Niebieski Portal

Informacje o danych

Wykresy prezentują historyczną liczbę ogłoszeń nieruchomości na popularnych portalach ogłoszeniowych w Polsce. Dane obejmują zarówno rynek wynajmu jak i sprzedaży mieszkań.

Ogłoszenia działek w miastach - zmiana kw/kw i r/r

Liczba aktywnych ogłoszeń w ostatnim pomiarze () na obu portalach, osobno dla sprzedaży i wynajmu, ze zmianą względem pomiaru sprzed kwartału (kw/kw) i sprzed roku (r/r).

RegionZielona Platforma - sprzedażNiebieski Portal - sprzedażZielona Platforma - wynajemNiebieski Portal - wynajem
Liczbakw/kwr/rLiczbakw/kwr/rLiczbakw/kwr/rLiczbakw/kwr/r
Polska46 242+1,9%-12,2%21 647-12,1%-8,1%602+1,7%-19,9%785-3,9%-15,0%
Top 6 miast7588+3,5%-22,5%3676-6,8%-9,9%230-1,7%-30,1%277+6,1%-7,7%
Warszawa2082+3,4%-31,1%1464-1,9%-11,4%63-7,4%-39,4%127+8,5%+1,6%
Kraków1367+7,3%-18,0%4690,0%+0,4%54+8,0%0,0%45+4,7%+4,7%
Wrocław1024-1,0%-20,3%435-9,8%-14,2%28-15,2%-40,4%37+27,6%-11,9%
Łódź641+8,1%-26,6%513+3,8%+2,0%12-14,3%-33,3%18-25,0%-14,3%
Gdańsk1452+5,1%-3,2%338-24,2%-12,0%51+13,3%-20,3%19+5,6%-36,7%
Gdynia1090+3,7%-7,3%289-24,3%+4,3%31+19,2%-42,6%18+28,6%-33,3%
Poznań1022-1,5%-29,6%457-18,4%-19,3%22-8,3%-47,6%31+3,3%-20,5%
Katowice946+12,2%-5,6%453-27,4%-22,8%25-19,4%-26,5%39-23,5%-30,4%
Szczecin648-4,4%-24,4%293-12,8%-10,1%22+22,2%-15,4%90,0%-47,1%
Kielce301+1,0%-22,6%211-18,8%-0,5%7+75,0%+16,7%9-10,0%+125,0%
Bydgoszcz1134+2,8%-8,9%407-17,6%-17,9%10+42,9%+66,7%12+50,0%+140,0%
Częstochowa597-7,4%-10,9%273-25,2%-12,8%6-25,0%-14,3%8+33,3%-27,3%
Gliwice561+2,4%-7,7%334-31,1%-22,1%14-12,5%-30,0%24-14,3%-40,0%
Lublin724-0,1%-16,6%493-8,5%-18,8%7+16,7%-12,5%15+15,4%-16,7%
Olsztyn183-7,1%-36,2%149-30,7%-31,3%0--100,0%4+100,0%-42,9%
Opole198+4,2%-16,5%65-4,4%-26,1%4+300,0%+100,0%4+300,0%+33,3%
Radom270-10,9%-25,0%339-16,7%-12,2%1-50,0%-66,7%9+28,6%-18,2%
Rzeszów------------
Sosnowiec710+10,4%-3,4%414-24,9%-20,7%18+12,5%-10,0%32-37,3%-39,6%
Toruń471-2,7%-22,3%242-14,5%-9,4%7-22,2%-36,4%4-42,9%-50,0%

Działki w Polsce - portale ogłoszeniowe

Według stanu na 28 października 2026 w portalach ogłoszeniowych widnieje 67 889 ofert sprzedaży działek w Polsce oraz 1 387 ofert wynajmu.

W ciągu ostatniej doby liczba ofert sprzedaży wzrosła o 112 (+0,2%), a ofert wynajmu spadła o 5 (-0,4%).

Dane pochodzą z dziennego monitoringu popularnych portali z ogłoszeniami. Zliczamy aktywne ogłoszenia działki w segmencie sprzedaży i wynajmu, łącznie z obu serwisów.